روش ارزیابی آموزشی و پژوهشی پایان‌نامه‌‌های کارشناسی ارشد ورودی مهر 95 به بعد

(خلاصه شدۀ بخشنامه‌ها و استعلام‌های صورت گرفته از سازمان مرکزی)

1-      بر اساس ماده 1 بخشنامۀ مذکور، آن دسته از دانشجویانی که متقاضی انتخاب و اجرای پایان‌نامه می‌باشند، برابر مقررات می‌توانند در صورت داشتن معدل کل حداقل 14، نسبت به انتخاب واحد پایان‌نامه اقدام نموده و بعد از دفاع از پایان‌نامه، به شیوه آموزشی-پژوهشی فارغ‌التحصیل شوند. لیکن ارزیابی پایان‌نامه به صورت کیفی بوده و در میانگین کل لحاظ نخواهد شد.

2-      دانشجویانی که تمامی واحدهای آموزشی دوره را با میانگین کل حداقل 14 گذرانده باشند، ولی نتوانند یا نخواهند از پایان‌نامه خود دفاع کنند باید در مدت مجاز تحصیلی، طبق نظر گروه آموزشی، واحد یا واحدهای درسی مرتبط با رشته تحصیلی را معادل تعداد واحدهای پایان‌نامه به عنوان جایگزین پایان‌نامه اخذ نموده و با میانگین کل حداقل 14 بگذرانند تا به شیوه آموزش‌محور دانش‌آموخته شوند.

نکات مهم در باب شیوۀ آموزش‌محور

نکته 1: اخذ پایان‌نامه برای متقاضیان شیوۀ آموزش‌محور الزامی است. توصیه بر این است که متقاضیان شیوۀ آموزش محور در ترم سوم اقدام به اخذ پایان‌نامه کنند. البته این مورد در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که فقط دو عنوان درس از دروس آموزشی دانشجو به همراه پایان‌نامه برای ترم سوم باقی مانده باشد.

نکته 2: دانشجو بایستی فرم درخواست تغییر شیوه آموزشی-پژوهشی به شیوۀ آموزش‌محور را تکمیل نموده و به تأیید گروه آموزشی و شورای پژوهشی واحد برساند.

نکته 2-1: بررسی درخواست دانشجو در گروه تخصصی و شورای پژوهشی منوط به الف) ثبت نمرات تمامی دروس دورۀ آموزشی؛ ب) اخذ نمرۀ قبولی در تمامی آنها؛ ج) داشتن میانگین کل حداقل 14 می‌باشد. یعنی دانشجویی که حائز این شرایط می‌باشد، بعد از پایان نیمسال تحصیلی که واحد پایان‌نامه را اخذ کرده است و قبل از شروع نیمسال جدید بایستی درخواست خود را ارائه نماید.

نکته 2-2: دانشجویانی که نمرۀ قبولی در درس/درس‌هایی اخذ نکنند یا اینکه میانگین کل آنها کمتر از 14 باشد، بایستی در نیمسال بعدی دروس افتاده و/یا ترمیمی را انتخاب نموده و بعد از احراز شرایط (قبولی در تمامی دروس آموزشی و میانگین کل حداقل 14) نسبت به ارائه درخواست خود اقدام نمایند.

نکته 3: بعد از تأیید درخواست دانشجو، دروس جایگزین پایان‌نامه با نظر شورای گروه آموزشی مشخص گردیده و در نیمسال بعدی توسط دانشجو قابل اخذ خواهد بود.

نکته 4: نمرات دروس جایگزین پایان‌نامه در میانگین ترمی و کل محاسبه می‌گردد.

نکته 5: نوع شیوه دانش‌آموختگی در دانشنامه قید می‌شود.

نکته 6: دانش‌آموختگان شیوۀ آموزش‌محور نمی‌توانند در دوره‌های بدون آزمون دکتری تخصصی شرکت کنند، ولی ادامه تحصیل در دوره‌های با آزمون و بعد از قبولی در آزمون دکتری برای این دانشجویان امکان‌پذیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس‌های زیر مراجعه نمایید:

ü      وبسایت واحد (http://iau-maragheh.ac.ir/site)> منوی تحصیلات تکمیلی> امور پژوهشی> بخشنامه های پژوهشی مربوط به تحصیلات تکمیلی> روش ارزیابی آموزشی و پژوهشی پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 1395

ü        وبسایت واحد (http://iau-maragheh.ac.ir/site)> منوی تحصیلات تکمیلی> امور آموزشی> شيوه‌‌نامه اجرائی آئين‌‌نامه آموزشی دوره كارشناسی ارشد ناپيوسته

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت