رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه گفت : « این دانشگاه برای تحقق جهش تولید برنامه‌های بسیار خوب و متنوعی دارد و از ظرفیت بسیار بالایی در بخش کشاورزی و دامپروری برخوردار است. »

محمدرضا ولیلو با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید، درباره بایدها و نبایدهای واقعیت‌بخشی و تحقق این شعار اظهار کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان در این زمینه می‌تواند با برطرف‌کردن ایرادات و مشکلات عرصه تولید، نقش مؤثری در جهش تولید داشته باشد.»

وی افزود: «تولید می‌تواند شرط نخست در راستای ایجاد شور و نشاط و انگیزه در جامعه باشد، اگر تولید رونق داشته باشد، مردم می‌توانند در همه امور اقتصادی مشارکت داشته باشند که این موضوع به خودی خود موجب افزایش نشاط اجتماعی نیز خواهد شد.»

طرح تولید و تکثیر دام مولد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه ادامه داد: «این دانشگاه برای تحقق جهش تولید برنامه‌های بسیار خوب و متنوعی دارد. مراغه یکی از بام‌شهرهای ایران و دومین شهر بزرگ استان آذربایجان شرقی است و واحد مراغه ظرفیت بسیار بالایی در بخش کشاورزی و دامپروری دارد.»

ولیلو عنوان کرد: «در همین راستا طرح تولید و تکثیر دام مولد گوسفند «رومن» چندقلوزا را در دستور داریم که این گوسفندان قابلیت ۲,۴ دوقلوزاییدر هر هشت تا ۹ ماه را دارند. (از هر ۱۰۰ گوسفند ۲۴۰ گوسفند تولید می‌شود) این طرح علاوه‌ بر اینکه در راستای تولید و ثروت‌آفرینی است، وارد موضوع دانش‌بنیان نیز خواهد شد؛ چراکه دانشگاهی مأموریت‌گرا و عمل‌گرا هستیم.»

وی خاطرنشان کرد: «با این طرح در راستای اصلاح نژاد دام‌های سنتی منطقه هم نقش خواهیم داشت. برای اصلاح نژاد دام‌های سنتی، ۵۰ رأس گوسفند نژاد رومن خریداری کردیم که این گوسفندها در مدت دو سال، سه بار زاد و ولد دارند و هر بار ۲,۴ دوقلوزایی دارند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه بیان کرد: «در راستای جهش تولید نیز امسال ۵۰ هکتار از اراضی دانشگاه را زیر کشت گندم بردیم و با این اقدام اکنون حتی یک وجب از اراضی تحقیقاتی دانشگاه بایر نمانده و زیر کشت رفته است.»

ولیلو خاطرنشان کرد: «در راستای کشت زعفران هم گام‌های خوبی برداشته‌ایم و به روش ایروپونیک هواکشت آن را توسعه دادیم و برای این منظور یک هکتار گلخانه دانشگاه را زیر کشت می‌بریم.»

وی یادآور شد: «یک طرح اقتصادی را نیز بهمن سال گذشته آغاز کردیم و به واحد فناور مدیریت گلخانه‌های هوشمند مستقر در مرکز رشد که در جشنواره فن‌بازار مقام برتر را کسب کرد، کارگاهی در دانشگاه اختصاص دادیم که فعالیت آن در زمینه مدیریت هوشمندسازی گلخانه‌هاست.»

توانایی پرورش و تولید سم عقرب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اظهار کرد: «این دانشگاه در پرورش سم عقرب نیز در کشور به‌عنوان تنها واحد دانشگاهی فعال است و به تکنولوژی آن در یکی از واحدهای فناور که در تکثیر و استحصال سم عقرب فعالیت می‌کند، دست یافته‌ایم و قرار است مجوز آن از طرف محیط زیست با پیگیری‌های مسئولان استانی صادر شود و حتی می‌توانیم این سم را تولید کنیم که بسیار گران‌قیمت است و هر گرم آن حدود ۲۰ هزار دلار ارزش دارد.»

 

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت