حوزه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه دو عنوان کتاب در حوزه معادلات ترمودینامیکی و روش‌های شناسایی تشخیص و تکثیر ویروس‌ها منتشر کرد.

کتاب‌های«مبانی توربوشارژینگ» با ترجمه اصغر صفریان و «روش‌های آزمایشگاهی در ویروس‌شناسی» تألیف سامان مهدوی توسط حوزه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه منتشر شد.

مترجم کتاب«مبانی توربو شارژینگ» اظهار کرد: کتاب حاضر ترجمه undamentals of Turbocharging نوشته نیلاکس بینز تنها منبع تخصصی مربوط به توربوشارژرها در دنیاست که به‌طور کامل طراحی اجزای تشکیل‌دهنده و مفاهیم بنیادین توربوشارژرها را مورد بحث قرار می‌دهد.

اصغر صفریان افزود: در این کتاب معادلات ترمودینامیکی و سیالاتی حاکم بر قسمت‌های توربین و کمپرسور علاوه بر مفاهیم مربوط به کارکرد توربوشارژرها مورد بحث قرار گرفته است.

وی درباره بخش‌بندی فصول کتاب گفت: این کتاب دارای هفت فصل متنوع است که فصل نخست آن به‌صورت مقدماتی به بحث در مورد مفاهیم اولیه و تاریخچه توربوشارژر می‌پردازد. فصل دوم و سوم به ترتیب در مورد بخش‌های اصلی توربوشارژر یعنی کمپرسور و توربین توضیح می‌دهد و معادلات حاکم بر این قسمت‌ها به‌طور مفصل در این فصل آورده شده است. فصل چهارم بخش تشکیل‌دهنده دیگر توربوشارژر یعنی کارتریج و یاتاقان‌ها و سیستم روغن‌کاری شفت میانی را توضیح می‌دهد.

مترجم کتاب «مبانی توربو شارژینگ» افزود:‌ فصل پنجم نحوه هماهنگ کردن توربوشارژر با موتور را به همراه معادلات حاکم و نقشه‌های عملکردی توربین و کمپرسور بیان می‌کند. فصل ششم و هفتم انواع توربوشارژرها با کاربردهای مختلف به همراه تست‌های مربوط را توضیح می‌دهد و پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی توربوشارژر را به‌طور مفصل بیان می‌کند.

سامان مهدوی مؤلف کتاب «روش‌های آزمایشگاهی در ویروس‌شناسی» اظهار کرد: این کتاب به‌منظور آشنایی خوانندگان با اصول و روش‌های شناسایی تشخیص و تکثیر ویروس‌ها نگارش شده و در راستای انتقال بهتر مفاهیم از اشکال و نگاره‌های تفهیمی استفاده شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: ویروس‌ها کوچک‌ترین موجودات بالقوه بیماری‌زا هستند، علاوه از آن امروزه این موجودات در فناوری‌های مهندسی ژنتیک جایگاه بارزی دارند.

 

book1

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت