ولیلو خبر داد:

پذیرش ۱۵۰ مقاله در همایش پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه از پذیرش ۱۵۰ مقاله در همایش ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم خبر داد.

نخستین همایش ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم صبح روز یکشنبه، با قرائت پیام دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه آغاز شد.

در این همایش که به‌مناسبت پنجم اسفند روز مهندس و زادروز دانشمند بزرگ خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد، محمدرضا ولیلو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه با تبریک این روز و تشکر از دکتر طهرانچی به‌دلیل حمایت و پشتیبانی از برگزاری این همایش بزرگ ملی گفت: بنابه فرموده مقام معظم رهبری، اهتمام به تبیین و معرفی ظرفیت‌های طبیعی و انسانی کم‌نظیر کشور در دانشگاه و جامعه، مقابله با ترویج سبک زندگی غربی و اهتمام و تلاش برای معرفی و ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی، جزو ضروریات و اولویت‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این واحد دانشگاهی بوده است.

وی افزود: در این راستا برگزاری همایش ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم با وجود ریشه‌های علمی به‌خصوص جایگاه دانشمند بزرگ خواجه نصیرالدین طوسی در این خطه و وجود آثار رصدخانه مراغه، می‌‌تواند رویکرد مهم و کاربردی در زمینه احیای زیرساخت‌های فرهنگی، شهرنشینی و مهندسی تلفیقی از سنت و مدرنیته فراهم آورد.

 

memari va shahrsazi1

 

رئیس واحد مراغه افزود: روز مهندس و این همایش بهانه‌ای شد تا خانواده بزرگ مهندسان گردهم آیند و آخرین دستاوردهای پژوهشی خود را در عرصه معماری و شهرسازی با حضور استادان برجسته کشوری عرضه کنند.

وی به قدمت رصدخانه مراغه اشاره کرد و گفت: خواجه نصیرالدین طوسی یکی از سرشنا‌س‌ترین و بانفوذترین چهره‌های تاریخ فکری اسلامی است که در زمینه‌های نجوم و ریاضیات و فلسفه صاحب نظر بوده و در عصر خود به‌عنوان شاهکار علمی جهان توانست دانشمندان بسیاری را با احداث رصدخانه بزرگ در شهر مراغه و جمع‌آوری صدها هزار جلد کتاب، گردهم بیاورد و مدرسه بزرگ علمی دوران خود را تأسیس کند.

ولیلو از حمایت و اهتمام ویژه دکتر ولایتی رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در بازسازی و احیای رصدخانه مراغه یاد و اظهار کرد: اکنون پس از گذشت بیش از ۸ قرن از انتخاب و احداث رصدخانه مراغه دانشمندان به جایگاه علمی و تخصصی این محل و انتخاب عالمانه آن اذعان کرده و در این زمینه دکتر ولایتی در تمام جلسات حمایت خودشان را از احیای مجدد رصدخانه اعلام فرموده و ان‌شاءالله به همت مسئولان شهرستان و با پیشروی دانشگاه آزاد اسلامی و پیگیری دکتر ولایتی در تحقق این امر مهم قدم‌های ارزنده‌ای برداشته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه یادآور شد: تعداد ۲۱۰ مقاله به این همایش ارسال و از ۱۵۰ مقاله پذیرفته‌شده تعداد ۶۰ مقاله به‌صورت شفاهی و ۹۰ مقاله به‌صورت پوستر ارائه شد.

نخستین همایش ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم صبح امروز با حضور استادان، دانشجویان و فرهیختگان سراسر کشور با قرائت پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه آغاز شد.

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت