لزوم توجه به توسعه شهرسازی ایرانی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهرانچی در پیامی به کنفرانس پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم، بر لزوم توجه به توسعه شهرسازی ایرانی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.

پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی به کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم، در افتتاحیه کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی در هزاره سوم که صبح روز یکشنبه به میزبانی واحد مراغه برگزار شد، توسط محمدرضا ولیلو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه قرائت شد.

در متن پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: معماری و شهرسازی به عنوان زیرساخت و نمونه‏‌ای از فرهنگ و تمدن سرزمین‌های مختلف همواره به عنوان نماد تمدنی بشر شناخته می‌‏شود و آثار تاریخی و میراث به جامانده در حوزه شهرسازی و معماری گویای هویت تاریخی و جایگاه این هنر تکوینی است. آثار به‌جای‌مانده قبل و بعد از اسلام در معماری و شهرسازی از نقش صاحب‌نظران و تلاش‌گران این حوزه در تکوین هویت ایرانی-اسلامی خبر می‌‏دهد، لذا در عصر حاضر، وظیفه خطیری بر دوش تمامی دوستداران این هویت برای تقویت و تثبیت آن متصوّر است.

در ادامه پیام طهرانچی عنوان شده است: تأکید دین مبین اسلام در ساختن شهر و محل سکونت آباد همان است که دانشمند برجسته، حکیم خواجه نصیرالدین طوسی مبنای معماری و اصول شهرسازی را براساس محلی برای آرامش با رعایت تمامی موازین اخلاقی و انسانی مورد تأکید قرار داده است.

در پایان این پیام آمده است: از این‏‌رو پیرو تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر لزوم تحقق و توسعه معماری و شهرسازی ایرانی-اسلامی و لزوم ارتقای جایگاه بین‌المللی کشورمان در این زمینه و نیز اهمیت دستیابی به توسعه پایدار، محققین و دانش‌پژوهان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی نیز در اجرای فرامین و حسب رسالت ذاتی خود فعالیت‌های مؤثر و مستمری را سازماندهی کرده است.

نخستین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین معماری و شهرسازی هزاره سوم که به مناسبت بزرگداشت مقام علمی خواجه نصیرالدین طوسی (مؤسس کتابخانه و رصدخانه عظیم مراغه) و روز مهندس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در حال برگزاری است، گام دیگری در راستای تثبیت هویت علمی و فرهنگی ایران اسلامی است و امید می‌رود که با موشکافی و نگاه علمی به موضوعات مختلف بتواند به اهداف تعیین شده، نایل آید به طوری که دستاوردهای حاصل از این همایش ملی در مقام عمل نیز مورد توجه قرار گیرد.

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت