انتشار مقاله عضو هیأت علمی گروه مکانیک واحد مراغه در مجله بین‌المللی

 
مقاله استادیار گروه مکانیک و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد مراغه با عنوان «The effect of sintering parameters on diffusion bonding of 316L stainless steel in inserted metal injection molding » در مجله «The International Journal of Advanced Manufacturing Technology»به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مقاله دکتر اصغر صفریان استادیار گروه مکانیک و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد مراغه با عنوان «The effect of sintering parameters on diffusion bonding of 316L stainless steel in inserted metal injection molding » در مجله «The International Journal of Advanced Manufacturing Technology» از انتشاراتاشپرینگر با ایمپکت فاکتور 55/1 (یک و پنجاه و پنج صدم ) که جزء 50 درصد اول فهرست موضوعی ENGINEERING, MANUFACTURING است، به چاپ رسید.

مقاله حاضر به بررسی تاثیر پارامترهای تفجوشی بر اتصال دیفیوژنی قطعه تزریقی از فولاد ضدزنگ و قطعه اینسرتی ماشینکاری شده می­‌پردازد. دو مقوله مهم جوشکاری دیفیوژنی و روش تزریق پودر -که از روش‌­های نوین تولید هستند - در این مقاله مورد مطالعه قرار گرفته است.

روش تزریق پودر روش جدیدی در تولید انواع قطعات پیچیده و حساس از مواد مختلف آلیاژی و سرامیکی به روش متالورژی پودر است. جوشکاری دیفیوژنی نیز روش جوشکاری خاصی است که قابلیت اتصال انواع فلزات و حتی سرامیک‌­ها را دارد. با این روش امکان اتصال مواد غیرهمسان نیز وجود دارد.

در مقاله حاضر محققان سعی داشته‌­اند تا با بررسی پارامترهای اتصال دو قطعه متفاوت مطالعه‌­ای بر دو روش مذکور داشته و اطلاعات فنی لازم برای ایجاد اتصال مناسب قطعات را ارایه دهند. ماده مورد بررسی فولاد ضدزنگ 316L که از فولادهای ضدزنگ پرمصرف هست، بوده است. متغیرهای دمای تفجوشی، مدت زمان تفجوشی و نرخ حرارت‌­دهی و نسبت قطر اینسرت به قطعه به عنوان متغیر هندسی مورد مطالعه قرار گرفته است.

از روش تاگوچی برای طراحی آزمایش استفاده شده و تاثیر متغیرها با آنالیز واریانس بررسی شده است. متغیرهای دما تفجوشی و نسبت قطر اینسرت به قطعه بعنوان متغیرهای موثر تثبیت شده است. ناحیه اتصال به روش تست مکانیکی برش مورد آزمایش قرار گرفته که در شرایط بهینه مقاومت برشی ناحیه اتصال در حدود 342 MPa به دست آمده که در محدوده مقاومت فلز پایه است.

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت