رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه:

« توسعه علمی دانشگاه‌ها از راهبردهای اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی است. »

 

 

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی مراغه گفت: «امروزه کشورهای جهان سعی در ایجاد ارتباط بین توسعه ملی تمام ابعاد جامعه خود با جهان دارند. لذا توسعه علمی در دانشگاه ها باید به عنوان یکی از راهبردهای اساسی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با توجه به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال مورد توجه قرار گیرد.»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محمدرضا ولیلو در همایش ملی نقش مطالعات زبان در توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی ایران که با حضور دانشجویان و استادان دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه به توسعه علمی و فرهنگی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: «بهره گیری از ابزارهای فرهنگی از تحقیق و پژوهش حرکت در مسیر رشد پایدار کشور است.»

وی ادامه داد: «استفاده از دستاوردهای دانشمندان و محققان در علوم مختلف نیازمند یادگیری زبان است. اکنون تعریف باسوادی را فقط خواندن و نوشتن نمی دانند بلکه یادگیری زبان‌های بین المللی، کامپیوتر و تحصیلات عالیه را ملاک باسوادی می‌شمارند. به همین جهت توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی در گرو رشد علمی و فرهنگی جامعه بوده و دانشگاه‌ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند.»

وی اضافه کرد: «یادگیری زبان‌های خارجی نیز در کنار سایر علوم روز دنیا یکی از محورهای اساسی در رشد علمی و فرهنگی جامعه در عصر حاضر بوده و موجب ارتقای سطح ارتباطات در سطح بین المللی است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه بیان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک شجره طیبه و مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان همواره در راستای رفع نیازهای جامعه گام برداشته و شعار اجلاس سراسری71 این دانشگاه دانش، فرهنگ و اقتصاد است و امید آن داریم که بتوانیم اشاعه دهنده این شعار با زبان گویای جهان باشیم.»

ولیلو: استفاده از دستاوردهای دانشمندان و محققان در علوم مختلف نیازمند یادگیری زبان است. اکنون تعریف باسوادی را فقط خواندن و نوشتن نمی دانند بلکه یادگیری زبان‌های بین المللی، کامپیوتر و تحصیلات عالیه را ملاک باسوادی می‌شمارند. به همین جهت توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی در گرو رشد علمی و فرهنگی جامعه بوده و دانشگاه‌ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند

دبیر علمی همایش ملی نقش مطالعات زبان در توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی ایران نیز گفت: «این همایش ملی در راستای توسعه علمی و فرهنگی در زمینه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی و زبان‌های خارجی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه و به همت گروه زبان‌های خارجی این دانشگاه برگزار می‌شود.»

ثریا بهروزی زاد افزود: «از زمان آغاز فراخوان برای برگزاری این همایش، 125 مقاله از دانشجویان، استادان و صاحب‌نظران زبان از سراسر کشور به این دبیرخانه ارائه شده است.»

وی ادامه داد: «با بررسی‌های کارشناسی و داوری‌های استادان و صاحب نظران این رشته، 79 مقاله برای ارئه در این همایش پذیرش قطعی شده است.»

بهروزی زاد اضافه کرد: «از بین مقالات پذیرفته شده، 6 مقاله در قالب پوسترو20 مقاله به صورت سخنرانی در همایش ارائه شده و نیز سایر مقالات نیز گواهی سخنرانی در همایش دریافت می کنند.»

وی گفت: «این همایش به مدت یک روز در سالن همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی مراغه برگزار می شود.»

در این همایش مقالاتی از استادان دانشگاه‌های کشور به صورت سخنرانی ارائه شد.

همچنین پیام دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور به این همایش نیز قرائت شد.

دانشگاه آزاد اسلامی مراغه با هفت رشته دکتری، 32 رشته کارشناسی ارشد، 63 رشته کارشناسی و حدود شش هزار دانشجو از مهمترین مراکز آموزش عالی این شهرستان است.

 

             
   

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت