اختراعات پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه :

 

          1.   اختراع دستگاه تولید برق از انرژی امواج ساحلی ( Electricity generation machine from offshore wave energy )

 

10

 

توسط آقای دکتر صمد تقی زاده

 

 

خلاصه اختراع

این اختراع در زمینه انرژی های پاک یا نو می باشد که روشی برای تولید برق از امواج ساحلی را ائه می دهد. با پیشرفت تکنولوژی روز به روز تقاضا برای انرژی رو به افزایش بوده و منابع انرژی در کل دنیا رو به کاهش است و از طرفی آلایندگی منابع انرژی موجود و اثرات زیست محیطی و خطرات سلامتی آنها برای موجودات زنده و بخصوص انسانها به مرحله بسیار مهمی رسیده است. نیاز به انرژی‌های پاک همچون انرژی باد، خورشید، بیوانرژی و انرژی دریا و ...، رفته رفته در حال افزایش است و در بین منابع انرژی تجدید پذیر، انرژی امواج دریا نقش بسیار برجسته‌ای را می تواند ایفا کند. در اختراع حاضر مکانیزم و سیستم هیدرولیکی طراحی شده است که انرژی امواج ساحلی را به حرکت دورانی تبدیل می کند. بدین صورت که نیروی پیش برنده و شناوری امواج، شناور مکانیزم را به حرکت در آورده و جک تعبیه شده در مکانیزم باعث ایجاد فشار در روغن هیدرولیک می شود و روغن تحت فشار باعث به حرکت درآوردن هیدروموتور سیستم هیدرولیک می شود. آلترناتور کوپل شده به موتور هیدرولیک تولید انرژی برق خواهد نمود.

 

 

2.  اختراع طراحي و ساخت جعبه بازشو كامپوزيتي با پايه پودر چوب  ( Design and Manufacture of Wood Flour Based Composite Foldable Box )

 

 

 

 

11

 

 

توسط آقای دکتراصغر صفریان

 

 

خلاصه اختراع

اختراع حاضر مربوط به زمینه بسته بندی و انبار انواع محصولات کشاورزی، دامی و صنعتی بوده و در مورد جعبه های بازشو می باشد. انواع جعبه های موجود که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند، مشکلاتی از قبیل عدم باز و بسته شدن به هنگام انبار و یا حمل و نقل جعبه های خالی و در نتیجه اشغال فضای زیاد (بالا رفتن هزینه)، غیر قابل تعمیر بودن و یا به صرفه نبودن تعمیر آنها و مضر بودن برای محیط زیست، را دارند. برای حل این مشکل طراحی و ساخت جعبه ای انجام گرفته که قسمت اعظم آن از پودر چوب (دورریز کارگاه های چوب بری) می باشد. جعبه طوری طراحی شده که حداقل از پنچ قطعه استاندارد (از لحاظ ابعاد) ساخته شده و براحتی قابل باز و بسته شدن می باشد. قطعات در صورت خرابی قابل جایگزینی هستند تا جعبه به آسانی قابلیت تعمیر شدن داشته باشد. بدین ترتیب با استفاده از این جعبه مشکلات مذکور قابل حل خواهند بود.

 

استفاده از موقعیت های خاص

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است.

شما مي توانيد با غير فعال کردن :

  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...
  • سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد ...

ماژول سفارشی در جایگاه ویژه

لورم ايپسوم متني است که ساختگي براي طراحي و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زماني لازم بود شرايطي شما بايد فکر ثبت نام و طراحي، لازمه خروج مي باشد.سايت جـوم آريـا يکي از بهترين ارائه دهنده ي قالب هاي فارسي جوملا است . شما عزيزان مي توانيد با مراجعه به سايت ما قالب مورد نظر خود را پيدا کنيد و با هزينه کمي ...

تنظیمات قالب

رنگ

رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

بدنه

رنگ پس زمینه
رنگ متن ها

هدر

رنگ پس زمینه
عکس پس زمینه

فوتر

انتخاب منو
گوگل فونت
اندازه فونت بدنه
نوع فونت بدنه
جهت